SPOŁECZNOŚĆ FANÓW FILMÓW ANIMOWANYCH

Forum o filmach wyłącznie animowanych


#1 2011-03-21 17:41:25

Nit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 43
Punktów :   

ICO

Nie znalazłem działu o grach to piszę tutaj
Od razu zaznaczam że ta gra nie jest typowa, ciężko ją zaklasyfikować do jakiegokolwiek gatunku, jest zwyczajnie inna niż wszystkie, zazwyczaj jest przedstawiana w gronie 3 najlepszych nietypowych gier na PS2:
ICO, SOTC, Okami

http://ui22.gamespot.com/1109/ico009_2.jpg

Absolutnie niesamowita gra, często dawane jest jej wręcz miano sztuki. Ale o czym ona jest?
Ico - tytułowy bohater rodzi się z rogami, dzieje się w jego wiosce co dłuższy czas i uznawane jest to za zły znak.
Zostaje zgodnie z tradycją zamknięty w... czymś na kształt sarkofagu w olbrzymim zamku i zostawiony tam aby umrzeć z głodu, jednak olbrzymi i wiekowy zamek oraz jego struktury zostały naruszone przez czas i chłopakowi cudem udaje wydostać się z sarkofagu.
Po jakimś czasie trafia na dziewczynę mówiącą w nieznanym mu języku, razem próbują się wydostać z zamku.
Nie brzmi zachęcająco? Trzeba w to zagrać, żeby zrozumieć i poczuć klimat tej gry! Zamek jest na prawdę olbrzymi, a kamera jest ustawiona tak aby to dobrze pokazać, jego wymiary wręcz przytłaczają. Dziewczyna jest na prawdę nieporadna i zrobimy wszystko aby jej pomóc szczególnie że bez nas zdana jest na pewną śmierć, gdy zostawimy ją samą w drugim pomieszczeniu pojawiają się czarne... duchy, które chcą zabrać ją ze sobą. W czasie gry rodzi się więź między graczem a dziewczyną - poważnie, można ją ciągnąć za rękę w biegu ale widząc jej duże kroki, prawie jakby miała się zaraz potknąć specjalnie spowalniamy mimo że to nie wpłynie na gameplay inaczej niż to że będziemy iść w jej tempie
Gra wzbudza emocje, szczególnie zakończenie... ale nie chcę go zdradzać.
Grę szczerze polecam, grę przechodziłem przez 5 dni po 3h bo na prawdę chce się ją przejść jednym tchem.
A teraz... idę przechodzić ją drugi raz :3 (poważnie! ^^ za drugim razem napisy tego co mówi dziewczyna [nie będę zdradzać jej imienia ^^] nie są "runiczne" jak na początku ale przetłumaczone na angielski więc warto... ale przechodziłbym drugi raz nawet bez nich).

nie wspomniałem o niesamowitym udźwiękowieniu - przez większość czasu towarzyszą nam... wyłącznie odgłosy zamku ale nie przeszkadza to tylko jeszcze bardziej buduje klimat. Za to gdy już niekiedy zagra muzyka... zgadliście - też świetna, polecam OST
http://www.youtube.com/watch?v=_x1sEH2ZHbA

I jeszcze najlepiej moim zdaniem obrazujący próbę opisania ICO komentarz z YouTube:

this is one of those games that if you tried to explain it to someone, It would be like trying to explain the beauty and colors of the northern lights to a blind man.

Once they experience it, only then will their eyes open.

http://www.youtube.com/watch?v=YSXwreNIuYE

Ostatnio edytowany przez Nit (2011-03-21 17:43:22)

Offline

 

#2 2011-03-22 10:18:57

 Carmina

Szefowa

Skąd: Biłgoraj
Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 554
Punktów :   

Re: ICO

Ooo, brzmi ciekawie ! Może i ja zahrzę kiedyś do tej gierki

Offline

 

#3 2011-03-22 16:47:35

Nit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 43
Punktów :   

Re: ICO

No polecam! Gra nie jest sławna niestety bo ona ZUPEŁNIE nie nadaje się do grania z kolegami, nie da się im jakkolwiek dobrze opisać bo trzeba w to zagrać żeby poczuć jej klimat - najlepiej się gra w nią samemu, wieczorem, wtedy szczególnie można odczuć olbrzymią pustkę w tej twierdzy, którą wypełnia wyłącznie nasza parka ^^
I warto czasem po prostu zatrzymać się w jakiejś lokalizacji by ją zwyczajnie podziwiać... a jeśli posiedzicie trochę w punkcie save'u (kamienna ławka) to obydwoje usną - słodkie :3

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
krutor.pl tozi.pl