SPOŁECZNOŚĆ FANÓW FILMÓW ANIMOWANYCH

Forum o filmach wyłącznie animowanych


#1 2011-09-02 17:22:23

Kudłaty

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-01
Posty: 67
Punktów :   

Columbia Pictures i Smerfy 3D

Ktoś oglądał? Jakie opinie? Moim zdaniem tylko po obejrzeniu zwiastuna - kompletna porażka. Dajcie spokój ileż to rzeczy można powiedzieć na nie - postacie są po prostu okropne, co tam dużo mówić, są brzydkie i tyle, tak, tak wiem, że to 3D i że trzeba było to i owo zmienić i że jestem przyzwyczajony do kreskówki... tak ale tylko na nie spójrzcie... już nie mówię o Smerfetce, nawet Papa Smerf wygląda strasznie sztucznie... te ich czapki, totalna porażka, kolejny ból - dubbing...

Jerzy Stuhr, mówi w wywiadzie dla filmwebu
" W filmie nad którym właśnie pracuje, Gargamela gra żywy aktor i mój głos będzie się kojarzył z tym aktorem, a nie z głosem pana Drzewicza, to jest zupełnie coś innego, a ten aktor nawet nie jest podobny, jest w zupełnie innych warunkach fizycznych, inaczej gra i jego ekspresja jest kompletnie różna niż animowanej postaci [...] "

Uwierzcie, nie jestem w jakiejś sekcie ludzi, który uważają Pana Drzewicza za boga, czy ludzi który na wszystko co nowe mówią - złe. Pan Drzewicz zawsze budził u mnie sympatię, był naprawdę utalentowanym aktorem, no cóż niestety nie żyje... to że głos Stuhra nie będzie się kojarzył właśnie z głosem legendarnego Gargamela to prawda, mnie będzie się kojarzył z nierozgarniętym, głupim osłem ze Shreka. Oczywiście nie ubliżam tu w żaden sposób panu Stuhrowi bo jest on dla mnie także wspaniałym aktorem tak filmowym jak i dubbingowym, naprawdę podobał mi się w roli osła... ale mówienie, że Gargamela gra żywy aktor i ze nie ma znaczenia przyzwyczajenie to bzdura. Przyzwyczajenie ma ogromne znaczenie, wiem po sobie, gdy pierwszy raz obejrzałem "Smerfy" z Wieprzewskim w roli wtedy już Gargusia (seria 7  i9) było dla mnie nie tyle szokiem ale miałem jakiś taki dziwny niesmak,od razu poznałem że to "nie ten Gargamel". Jednak z czasem dało się już oglądać nowe smerfy, co prawda nadal trochę raził "inny" głos ale już coraz mniej bo człowiek chciał poznać kolejne przygody małych niebieskich stworków. Młodsze dzieci nie zwrócą na to uwagi, jednak te starsze przyzwyczajone do nowego już dubbingu serii 1234 z Panem Wieprzewskim (tutaj kolejny zonk w sprawie tegoż dubbingu czy ma ktoś jakieś info na ten temat? ktoś na YT napisał mi w komentarzu, że to przez pożar, inne źródła podają, ze taśmy były zniszczone i zaginęły...) na pewno od razu zauważą różnicę, a już stare konie ... pamiętające Drzewicza.... Nie podoba mi się to ale cóż mogę zrobić. no dobra obsmarowałem Stuhra, teraz pora na Smerfetkę

Małgorzata Socha dla filmwebu:
" [...] ona nie może stracić nic z charakteru tej Smerfetki którą pamiętamy, ona jest bardzo czuła wrażliwa[...] i przede wszystkim odkryje, że może mieć więcej niż jedną sukienkę, ja myślę, że czasy się zmieniają, wszystko idzie do przodu i teraz dzięki takiej animacji Smerfy stają się chyba prawdziwsze, kto wie może nawet bardziej realne, połączenie filmu animowanego, z filmem fabularnym daje wrażenie takie, że rzeczywiście to może wydarzyć się tu i teraz"

Ok  tutaj nie będę się czepiał bo to wszystko może zostać źle przyjęte, powiem tylko kilka krytycznych uwag od siebie także możecie już tego nie czytać
Małgorzata Socha... hmm kto to jest? Aktorka serialowa... no i jakieś tam gościnne postacie w dubbingu. Nie znam gościówy więc zbytnio nie będę krytykował, ale głos jest tak samo nieodpowiedni dla tej postaci. Mówcie co chcecie, myślcie co chcecie, ja Smerfetkę pamiętam zupełnie inaczej niż ta cała Socha i raczej o niej zdanie nie zmienię... tyle dobrze ze choć te Akademię Teatralną skończyła, bo wprost nienawidzę "aktorów" (czyt durnych dziadów) z castingów, ale odbiegam od tematu, czemu przytoczyłem jej wypowiedź? A no dlatego, że moim zdaniem Smerfy nie stały się prawdziwsze, i wcale nie są realne, są wprost obrzydliwe dla mnie i nie tylko, bo kilku moich kolegów twierdzi tak samo, a to że odkryje, że może mieć więcej niż jedną sukienkę to jest po prostu nie na miejscu... ale już nad tym nie będę się rozwodził

Tyle "recenzji"
Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów
Kudłacz

Offline

 

#2 2011-09-09 06:35:28

Nit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 43
Punktów :   

Re: Columbia Pictures i Smerfy 3D

Nie byłem i nie zamierzam iść - brzyydkie XD

Offline

 

#3 2011-09-18 11:51:10

Kudłaty

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-01
Posty: 67
Punktów :   

Re: Columbia Pictures i Smerfy 3D

może "Król Lew" będzie ładniejszy...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
monitoring bydgoszcz