SPOŁECZNOŚĆ FANÓW FILMÓW ANIMOWANYCH

Forum o filmach wyłącznie animowanych


#1 2011-04-04 21:57:44

 AmyJusta

Moderator

5933785
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 317
Punktów :   
WWW

South Park

South Park – amerykański serial animowany powstający od roku 1997. Autorami scenariuszy są Trey Parker i Matt Stone.
Serial przedstawia przygody czterech ośmiolatków (którzy z biegiem serii stają się... teraz uwaga... dziewięciolatkami... wiem wow wielka zmiana XD) , mieszkających w małym amerykańskim górskim miasteczku South Park w stanie Kolorado. Wbrew powszechnym przekonaniom, miasteczko nie jest wytworem wyobraźni twórców serialu – w Kolorado naprawdę znajduje się miasteczko South Park, znane głównie z wydobycia złota w XVIII wieku. Część istniejących lokalizacji zostało "zaadaptowanych" do serialu. Serialowy South Park został wzbogacony, m.in. o znajdujący się w pobliżu czynny wulkan Evanston.

Seria liczy sobie już dobre 14 sezonów (+ 1 film kinowy), a już wkrótce ukarze się 15sty (chodzą pogłoski, że ostatni) sezon tego kultowego serialu. Na dobrą sprawę, większości z was nie muszę mówić, o czym ten serial jest o co w nim chodzi. Jest to bowiem genialna prześmiewka z całego świata, z ignorancji i głupoty ludzi ujęta nieraz dobitnie w dość mocno jednoznaczne sytuacje ;]... Sam serial kręci się wokół czwórki "przyjaciół" (bowiem Cartmana nikt przyjacielem nie nazywa) Stana Marsha, Kyle'a Broflovski'ego, Kenny'ego McCormick'a i Erica Cartmana, którzy wpędzają się w przeróżne kłopoty wraz z resztą swoich kolegów z klasy, bądź mieszkańców ich rodzimego miasteczka. Historia ukazuje wiele skrupulatnie dobranych rzeczy, co jest wielgachnym plusem historii, nigdy nie wiadomo czego można się spodziewać, a sam całokształt sprawia, że człowiek ma wiele radości z oglądania.

Sama osobiście jestem ogromnym fanem tego serialu, podziwiam twórców, którzy nie dość, że podkładają głosy za praktycznie wszystkie swoje postaci (w dodatku, każdy z nich brzmi inaczej), to mają tyle pomysłów, że z czasem serial robi się coraz ciekawszy i z sezonu na sezon, coraz bardziej wciągający. Oczywiście jak wiadomo nie polecam dzieciakom, za brutalność w czynach i słowach... ale całej reszcie niedojrzałej emocjonalnie i nie tylko widowni (czyli takim jak ja) powinno się spodobać xDD...

Zatem recepta na zły humor, włącz SH i zapomnij o całej reszcie ^^

https://www8.georgetown.edu/centers/cndls/applications/posterTool/data/users/south%20park.jpg   http://iitv.info/gfx/south-park.jpg


"Ja jestem nikim, wyrywam tylko chwasty... Chwasty, co przeszkadzają żyć drugim"

Offline

 

#2 2011-04-05 08:19:47

 Carmina

Szefowa

Skąd: Biłgoraj
Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 554
Punktów :   

Re: South Park

Też oglądałam kiedyś, hehe, i zawsze śmiałam się z Jezusa ;P Ogólnie fajna kreskóweczka, i ten pamiętny tekst "..they killed Kenny!"

Offline

 

#3 2011-04-05 20:04:01

 AmyJusta

Moderator

5933785
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: South Park

"YOU BASTARD!!!" Taaak, ale widać, że im się już trochę znudziło uśmiercanie Kenny'ego i od kiedy umarł na dobre (gdy nie było go jakiś czas i potem się odrodził) zabijali go tylko raz na sezon, ostatecznie w 14stym sezonie tłumacząc jego "zdolności"... Ja zawsze mam polew z "Super Best Friends" z Jezusem na czele, ogólnie ubaw na maksa tyle powiem. Dodam jedynie tyle, że warto obejrzeć od początku do końca bo historia mimo wszystko fajnie się trzyma kupy ^^


"Ja jestem nikim, wyrywam tylko chwasty... Chwasty, co przeszkadzają żyć drugim"

Offline

 

#4 2011-04-06 07:48:51

 Carmina

Szefowa

Skąd: Biłgoraj
Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 554
Punktów :   

Re: South Park

Mnóstwo odcinków jest, ale jak znajdę więcej czasu, np. wakacje, to se odświeżę od początku ^^ ej, a tam któryś nie był Żydem i nie miał z tego powodu problemów?

Offline

 

#5 2011-04-06 11:17:56

 AmyJusta

Moderator

5933785
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: South Park

Oczywiście, że tak przecież Cartman zawsze najeżdżał na Kyle'a, że jest Żydem w dodatku rudzielcem i jak się później okazało jest z Jersey... czyli że nie ma duszy XDD
Biedny Kyle ;] nie mówiąc już, że Eric po obejrzeniu pasji chciał zrobić holocaust xp


"Ja jestem nikim, wyrywam tylko chwasty... Chwasty, co przeszkadzają żyć drugim"

Offline

 

#6 2011-04-06 11:21:53

 Carmina

Szefowa

Skąd: Biłgoraj
Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 554
Punktów :   

Re: South Park

O losie, bez komentarza

Offline

 

#7 2011-04-06 19:55:26

 AmyJusta

Moderator

5933785
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: South Park

Hahah, tak mają poryte umysły skoro tworzą coś takiego xD


"Ja jestem nikim, wyrywam tylko chwasty... Chwasty, co przeszkadzają żyć drugim"

Offline

 

#8 2011-04-07 07:51:26

 Carmina

Szefowa

Skąd: Biłgoraj
Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 554
Punktów :   

Re: South Park

Ale się przyjęło, a to najważniejsze Przynajmniej wciąż mają tematy do zbity - społeczeństwo dostarcza im scenariusza ;P

Offline

 

#9 2011-04-07 19:48:37

 AmyJusta

Moderator

5933785
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: South Park

Dokładnie, ciekawa jestem co tym razem wymyślą ^^... Żałuję jedynie, że ich postacie nie dorastają, dalej są tylko 9ciolatkami, a miło by było widzieć jak się zmieniają wraz ze swymi poglądami. No ale to tak ma być, irracjonalny świat dzieci ;]


"Ja jestem nikim, wyrywam tylko chwasty... Chwasty, co przeszkadzają żyć drugim"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hanolis.pl leotti.pl jamnik