SPOŁECZNOŚĆ FANÓW FILMÓW ANIMOWANYCH

Forum o filmach wyłącznie animowanych


#1 2011-04-01 20:16:23

Kudłaty

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-01
Posty: 67
Punktów :   

Słynni twórcy polskiej animacji

Witam jest to mój pierwszy post na tym forum. Podobnie jak Wy interesuję się animacją, także coraz bardziej od kuchni . Choć jestem fanem Zwierząt z Zielonego Lasu zarówno za animację jak i za samą cudowną fabułę, oczywiście zapraszam na forum właśnie o tym serialu http://www.zielonylas.fora.pl/to mam wielki sentyment do polskich bajek. Nie ma to jak stara dobra szkoła i filmy, które zarówno dostarczają rozrywki ale i uczą. Nie rozwijając dalej dyskusji porównującej tzw.(głównie przez złośliwców ale jednak coraz częściej i sympatyków) old school do dzisiejszych hmm... bajek(?) bo zapewne zostałbym tu skrytykowany za swoje poglądy, poza tym mógłbym kogoś urazić a tego pod żadnym pozorem robić nie chcę... wracam do tematu. Dziwi mnie to, że na forum poświęconym filmom animowanym, na którym jest specjalny dział o twórcach nie ma żadnego tematu właśnie o polskich twórcach. No dobrze zaczynam

Zenon Wasilewski - pionier polskiej animacji lalkowej twórca pierwszego filmu lalkowego "Za króla Krakusa" (1947 r.). Inicjator powstania Oddziału Filmów Kukiełkowych przy WFF Łódź który był początkiem słynnej juz na cały świat a co najmniej na całą Europę studia filmowego SE-MA-FOR. Jego filmografia dostępna jest na Wikipedii więc nie widzę potrzeby przytaczania jej tutaj.

Władysław Nehrebecki - chyba znany większości no bo kto by nie znał filmu Bolek i Lolek współzałożyciel SFR w Bielsku Białej

Tadeusz Wilkosz - reżyser, scenarzysta, scenograf, Jest ojcem bohaterów tj. Miś Colargol Mały pingwin Pik-Pok oraz postaci z filmu Trzy Misie

To tylko ułamek może nawet nie 1/100 tych wspaniałych  utalentowanych ludzi którzy pracowali przy jakże genialnych filmach w przyszłości jeśli starczy czasu dorzucę jeszcze kilka postaci a i postaram się dorzucić coś do innych działów

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2011-04-02 15:30:15

 Carmina

Szefowa

Skąd: Biłgoraj
Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 554
Punktów :   

Re: Słynni twórcy polskiej animacji

Kudłaty, to super, że poruszyłeś temat polskich twórców, sama miałam to zrobić, ale uprzedziłeś mnie ^^;
Tak, nie zapominajmy też o twórcach takich animacji jak Katedra czy Piotruś i Wilk C:

Offline

 

#3 2011-04-23 23:32:22

Kudłaty

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-01
Posty: 67
Punktów :   

Re: Słynni twórcy polskiej animacji

Tak Piotruś i Wilk świetna historyjka no i ... polski Oskar 
no cóż mnie tylko szkoda, że nie udało się nam to samemu...

nie wiem czy ktoś słyszał (napewno ) powstaje wersja Bolka i Lolka w 3D, szczerze, troszkę się takich eksperymentów obawiam, no ale może wyjść coś zupełnie bombowego

Prawdę mówiąc, polska animacja umarła wraz z upadkiem tego straszliwie złego PRLu gdzie wszystko było złe, ludzie mieli pracę ... może i było źle ale zawsze może być gorzej...

No to sobie nagrabiłem włażąc w politykę... mam nadzieję że nikt się na mnie nie rzuci z (no dobra kończę wywody polityczno społeczne) ... ale niestety nie mogę już patrzeć na takie ohydne kanciaste Fineasze i Ferby ale co tam ktoś powie no ja nie rozróżniam obrazu Picassa od wypadku samochodowego, a ktoś inny mówi że to sztuka dlatego niech chłopak z trójkątem zamiast głowy sobie będzie ale proszę mi wytłumaczyć co z tej bajki wynika? Może ja po prostu jestem za głupi, za stary aby zrozumieć sens .  No ktoś powie walka dobra ze złem. OK ale film nie nazywa się jak doktor przepraszam nie wiem jak się pisze bo oglądałem tego tylko 2 odcinki ... tylko Phineash i Ferb a oni "są za młodzi żeby budować" i robią z siostry totalną debilkę no po prostu przecudnie. Znowu sobie grabię bo to nie temat co się nam nie podoba w dzisiejszym świecie tylko temat o polskich animatorach którym chwała za to co zrobili.

Pozdrawiam

Offline

 

#4 2011-04-27 08:49:07

 Carmina

Szefowa

Skąd: Biłgoraj
Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 554
Punktów :   

Re: Słynni twórcy polskiej animacji

Bolek i Lolek w 3D? O Boże, po klapie Gwiazdy Kopernika boję się.......boję po prostu co to będzie

Offline

 

#5 2011-04-27 21:48:03

Kudłaty

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-01
Posty: 67
Punktów :   

Re: Słynni twórcy polskiej animacji

No cóż też się tego boję ale wierzę w niezwykłe zdolności polskich animatorów co nie zmienia faktu, że są 2 opcje dla filmu nie ma pośrednich usłyszałem nie dawno taką informację w jakimś reportażu nt. SFR w teleexpressie :wink: tak że trzymajmy kciuki żeby wyszło arcydzieło

Offline

 

#6 2011-04-28 11:40:45

 Carmina

Szefowa

Skąd: Biłgoraj
Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 554
Punktów :   

Re: Słynni twórcy polskiej animacji

Mam nadzieję, ja też słyszałam o unowocześnionym Misiu Uszatku, który ma laptopa, komórkę itp. ;P

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://etfarg.online Seaview Norfolk Island