SPOŁECZNOŚĆ FANÓW FILMÓW ANIMOWANYCH

Forum o filmach wyłącznie animowanych

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-04-24 11:02:38

Kudłaty

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-01
Posty: 67
Punktów :   

DiC - niezapomiane lata 80te

Sorry, może nie w tym dziale, jeśli tak to przepraszam i proszę o przeniesienie. ale nie znalazłem innego miejsca... a dział inne wytwórnie wydał mi się odpowiedni, a wytwórnia DiC moim zdaniem zasłużyła sobie na opisanie.
Któż z nas nie pamięta przygód Łebskiego Harryego czy Inspektora Gadgeta? Dziwi mnie, że jeszcze nikt nie założył tematu o tym studio. Poniekąd jego historia jest co najmniej dziwna. Otóż DiC to amerykańska grupa medialna (tzn była ...) która powstała w... Luksemburgu. Nie będę się rozpisywał na temat perypetii...  bo szczerze mówiąc jest to dla mnie za bardzo zagmatwane. Sama nazwa firmy zmieniała się chyba z 7 czy 8 razy. Poza tym (nie wiem czy to było spowodowane brakiem funduszy - tak przypuszczam) firma była kilka razy przejmowana przez różne spółki np. SABAN (głównie prawa do dystrybucji). Lata świetności Studia przez duże S (bo to wtedy powstawały filmy) to lata 80te. W Polsce emitowane na początku lat 90 przez TVP i pod koniec przez niezapomniane Bajkowe Kino. Gwiazda DiC świeciła dość długo i mocno przyćmiewając inne produkcje (mam ty na myśli powstające seriale tamtych lat i studia animacyjne głównie w ich grupie) lecz z czasem zaczęła blednąć - procesy o prawa autorskie, brak funduszy(podkreślam info nie sprawdzone), w końcu próby ratowania np. film Inspektor Gadget Misja specjalna (moim zdaniem najgorszy film z ich stajni) ... by w końcu zgasnąć w 2008r. Całą bibliotekę przejęło/ła Cookie Jar Group/Studio/s no czy jakoś tak. A szkoda bo co by było... no właśnie gdyby... .
Kilka produkcji:
Dennis Rozrabiaka
Łebski Harry
Inspektor Gadżet
Malusińscy
M.A.S.K.
Nowe przygody Madeline

Co myślicie na ten temat?

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Kudłaty (2011-04-24 11:06:40)

Offline

 

#2 2011-05-08 22:53:51

 AmyJusta

Moderator

5933785
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: DiC - niezapomiane lata 80te

Pamiętam doskonale każdy z poszczególnych tytułów, ale szczerze?... nie mam z żadnym z nich dobrych wspomnień. W dosłownie każdym tytule główny bohater był co najmniej irytujący bądź mniej lub więcej działał na nerwy. Oczywiście kwestia gustu ;]


"Ja jestem nikim, wyrywam tylko chwasty... Chwasty, co przeszkadzają żyć drugim"

Offline

 

#3 2011-05-09 07:45:13

Nit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 43
Punktów :   

Re: DiC - niezapomiane lata 80te

Najbardziej pamiętam 3 pierwsze wymienione tytuły:
Dennis Rozrabiaka, Łebski Harry i Inspektor Gadżet
gdzie Łebski Harry był moim zdaniem najlepszy, czekałem niecierpliwie na każdy odcinek każdej z 3 wyżej wymienionych bajek

Offline

 

#4 2011-05-13 17:38:02

Kudłaty

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-01
Posty: 67
Punktów :   

Re: DiC - niezapomiane lata 80te

Moim ulubieńcem był Łebski Harry, a ulubienicą ... Cleo oczywiście
AmyJusta tak ja mówisz kwestia gustu ale może przybliżysz nam co ci się dokłądnie nie podobało? mozemy tu dyskutować zarówno o wadach jak i zaletach kreskówek, bo ja jestem człowiekiem otwartym poza tym studio już dawno nie istnieje także nikt nam nic nie zrobi za oczernianie spółki:)
Nit chciałem zapytać które części? 1 - Łebski Harry czy 2- Catillac cats?

Offline

 

#5 2011-05-14 11:10:24

Nit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 43
Punktów :   

Re: DiC - niezapomiane lata 80te

Obydwie serie Catillac Cats i Łebskiego Harrego uwielbiałem (i wciąż tak jest) które bardziej... ciężko powiedzieć

Offline

 

#6 2011-05-14 15:30:30

Kudłaty

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-01
Posty: 67
Punktów :   

Re: DiC - niezapomiane lata 80te

Prawdopodobnie kreskówka pojawi się w paśmie TV4 pierwszy odcinek 31 Maja jest to informacja niepotwierdzona jednak myślę, że jeżeli zamieścili urywki w bloku promocyjnym swojego kanału to na 99% rozpocznie się emisja. Miło będzie posłuchać Pani Apostolakis, Mieczysława Morańskiego i pośmiać się z Jarosława Domina... Serial ma być także emitowany w TV6 nowym kanale który ma wejść 30 Maja obecnego roku. Poza tym na TV6 mają pojawić się inne filmy ze stajni DiC.

Nit tak samo, i jedną i drugą, choć chyba najbardziej irytującą postacią w 1 części była Sonja Którą postać najbardziej lubiliście, a której nienawidziliście?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.animovies.pun.pl