SPOŁECZNOŚĆ FANÓW FILMÓW ANIMOWANYCH

Forum o filmach wyłącznie animowanych

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#16 2011-05-14 16:20:53

Kudłaty

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-01
Posty: 67
Punktów :   

Re: Szpitale.....

Tsa polskie szpitale... nic dodać nic ująć jak to się wszystko zmienia na lepsze w demokratycznej Polsce, jak ku... nie zapłacisz to cie nie wyleczą ale opowiem wam jak wylądowałem ze 2 lata temu na pogotowiu ze złamaną ręką (zresztą na lekcji wf-u), siedzę sobie tak na tej plstikowej ławce przed drzwiami do ortopedy koło mnie jakaś starsza pani płacze z bólu ale nikogo to nie obchodzi po jakichś 15 minutach dopiero wyszedł jakiś lekarz i pyta czy dostała jakiś środek przeciwbólowy no mówi że pyralgine ale to za słabe jednak lekarz poszedł sobie może potem przyniósł coś, nie wiem, wszedłem już do ortopedy, ale nie o tym siedzę sobie tak no a obok dyżurka, telefon, wezwanie , no to jak powinno być? a no powinna wybiec drużyna ratowników wsiąść do karetki i pośpieszyć z pomocą, ale nie zapomnieliśmy, że to jest Polska i "państwowy" szpital, wychodzą ospale jakieś niedojdy: - No gdzie to?
-dyspozytor podaje miejsce i o co kaman ,  poprawnie
na to pani lekarz/ratownik
-Ty Ela może ty pojedziesz bo mi się nie chce butów zmieniać
- No dobra, kurw... ale ja muszę też(coś tam wziąć nie pamiętam co)
no ok wyszli za 30 sekund wraca pani Ela
- O cholera zapomniałam wziąć torby
po czym idzie niespiesznym krokiem do karetki, a tam człowiek umiera... no i co tu dużo mówić??? Potem pytanie jak to, że pogotowie w godzinach nocnych (dokładnie 2) 17 km jedzie 45 min??? no ok o 15, są korki ale o 2 jak jest pusta droga no ale o czym mówić patrząc na ratowników

Offline

 

#17 2011-05-16 19:58:53

 AmyJusta

Moderator

5933785
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Szpitale.....

Teraz to ci nie zmienią nawet prześcieradła jak nie dasz w łapę, nie mówiąc już o porodzie + znieczulenie... Nie zapłacisz to cierp i już. Ja jak patrzę na ratowników teraz z doświadczenia (chodziłam do studium medycznego w którym szkolili się również ratownicy medyczni) i gdy ja widziałam jak oni się tam uczą, albo że jeden idzie do roboty na bani, albo, że z anatomii dostał 3... No rany, Ratownik powinien mieć anatomię człowieka w jednym palcu, a ja wiedziałam więcej niż oni (choć farmaceucie to potrzebne jak kotu buty).  Więc jak widziałam jak oni się uczą i jak słuchałam jaki mają stosunek do pracy nie mówiąc już, że w jednej z grup uczyła się na ratowniczkę maniura która poszła do szkoły z nudów, rozbija się nową beemką chodzi w szpilkach i nosi tipsy i ktoś taki ma ratować ludzkie życie to na miejscu poszkodowanego wolałabym się dobić. Sama karetka też jedzie żeby jechać do przypadku, a gdy im się chce do kibla to jadą na sygnale i zapierdzielają ile fabryka dała Podejście medycyny tego kraju jest absurdalne, prosisz o natychmiastową pomoc a musisz czekać godzinę aż lekarz łaskawie ruszy zad. Pamiętam jak mój luby dusił się, miał napad kaszlu i siedzieliśmy jak ciołki aż ktoś przyjdzie i go przebada a ja myślałam, że prędzej płuca wypluje albo się udusi. Gdy lekarz przyszedł to więcej czasu marudził, że objawy oznaczają kilka schorzeń i wertował stosy książek niż wziął się do roboty. Istny koszmar. A momentami jak sobie wyobrażam dogorywających staruszków w szpitalach, którzy na prawdę momentami sprawiają problemy, a leniwy personel jak się z nimi obchodzi to myślę, że eutanazja to jednak lepsze rozwiązanie, bo to jak Ci ludzie mający kilka tygodni życia są traktowani przerasta ludzkie pojęcie... ale co tam, taki się nikomu nie poskarży, skoro nawet kupy nie zrobi na nocnik to możemy go trochę sponiewierać xppp   
Co do samego wezwania widziałeś tylko część akcji, bo może jak muchy w smole ale ruszyli z miejsca i pojechali... ja natomiast miałam nieprzyjemność do nich dzwonić (człowiek wiadomo w stresie ojciec stoi i mi się wykrwawia a w słuchawce słyszę milion dwieście pytań "a co, a jak, a gdzie, a kiedy, a ile, a z czego..."). Więc widzisz, trzeba doliczyć jeszcze czas rozmowy z tymi przemiłymi osobami na telefonie, bo samemu do szpitala nie ma co jechać z naprawdę poważnym przypadkiem, bo nie przyjmą Cię jeżeli nie przyjechałeś karetką (ironia co? ;]).


"Ja jestem nikim, wyrywam tylko chwasty... Chwasty, co przeszkadzają żyć drugim"

Offline

 

#18 2011-05-17 18:54:54

Kudłaty

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-01
Posty: 67
Punktów :   

Re: Szpitale.....

tak a miało być ta pięknie... niestety to jest Polska i to jest demokracja, jak nie zapłacisz to cie nie wyleczą tak już jest wracamy do średniowiecza - chłop znowu pracuje u pana tylko że się teraz to nazywa przedsiębiorca i wykonawca, kościół ma ogromne majętności - sprawa tych ziem zagrabionych przez jakże złych komunistów i teraz mają im zwracać z odsetkami i niedługo znowu wejdą płatne odpusty... no niestety " ta demokracja to piękny stan coś dla motyli nigdy dla larw"

Offline

 

#19 2011-05-17 21:52:07

 AmyJusta

Moderator

5933785
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Szpitale.....

Ach i ta sprawa wiecznie zapłakanych i poszkodowanych żydów co im trzeba wszystkie budynki oddać, zapłacić kupę kasy a ów budynki niszczeją i stają się miejscem spotkań ćpunów żuci i wszelakiego marginesu... a kiedyś to był dobrze prosperujący szpital dziecięcy. No cóż zawsze Ci biedni ludzie co utrzymują ten kraj na nogach zawsze dostaną najbardziej w dupę. Tak było jest i będzie.


"Ja jestem nikim, wyrywam tylko chwasty... Chwasty, co przeszkadzają żyć drugim"

Offline

 

#20 2011-05-20 21:51:46

Kudłaty

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-01
Posty: 67
Punktów :   

Re: Szpitale.....

A weź już o żydach to mi nie mów. Nie jestem jakimś antysemitą ale do cholery z jakiej racji mamy im cokolwiek oddawać ??? Niedaleko mnie była taka sytuacja... w gminie nie można było znaleźć dokumentów placu gminnego z 1956r. no a żydki przyjechały sobie i to z elegancką mapką i wszystkimi papirami własności z 1923r so wtf? nie wierzę, że to było autentyczne! Gdyby nie Polacy to by te żydki prawie do końca poginęły a teraz tak narodowi odpłacają ....

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://wymarzonezdjecia.pl/przegrywanie-minidv-oc jamnik