SPOŁECZNOŚĆ FANÓW FILMÓW ANIMOWANYCH

Forum o filmach wyłącznie animowanych


#1 2011-03-17 11:24:49

 Carmina

Szefowa

Skąd: Biłgoraj
Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 554
Punktów :   

Najlepsze Horrory

Lubicie horrory? Założę się, że większość z was tak, i to bardzo. Pytanie drugie - Macie swój ulubiony horror? Pewnie nie jeden, mam rację? Podzielcie się swoimi ulubionymi filmami grozy!
Moje :

- Drabina Jakubowa - bardzo ciężki, trudny film, ale naprawdę warto go obejrzeć...Dodam, że to na nim luźno oparto grę Silent Hill.
- Silent Hill - Bo lubię takie klimaty. Oglądając pierwszy raz miałam schiza niezłego..
- Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną - Myślcie co chcecie, ale ja lubię tą rzeź
- Lustra - Za niektóre sceny, które przyprawiały mnie o szerokie rozwarcie jamy gębowej.
- Droga Bez Powrotu - Tak samo, jak TMPM.

Offline

 

#2 2011-03-17 13:17:17

 AmyJusta

Moderator

5933785
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Najlepsze Horrory

Ja też lubię "Silent Hill", klimat zrobili genialny (jako wielki fan serii jestem zadowolona i z niecierpliwością czekam na film drugi który będzie związany z moją ulubioną częścią).
Poza tym trudno powiedzieć, bardziej ruszają mnie trillery (siedem lub przepowiednia) niż horrory. Jak już to uwielbiam Gore typu "Evil Dead" bo jak mam się śmiać to nie z tego co nikogo nie bawi
Pierwsza Piła miała dość ciekawy klimat.
Lustra były ok, 2jka już mniej ale też przeżyć się dało. Ogólnie horrory teraz są raczej obrzydliwe niż straszne i to jest straszliwie nudne.

P.S. Przeklinam serię filmów pt. Resident Evil... co prawda jeszcze 1ka była ciekawa to reszty nie mogę znieść xp.


"Ja jestem nikim, wyrywam tylko chwasty... Chwasty, co przeszkadzają żyć drugim"

Offline

 

#3 2011-03-17 13:24:42

 Carmina

Szefowa

Skąd: Biłgoraj
Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 554
Punktów :   

Re: Najlepsze Horrory

Lustra 2 nie widziałam,a  z tego co czytałam to naprawdę skiepścili, więc trochę mnie to odstraszyło, co do Resident Evil - oj tak, zgadzam się z Tobą w zupełności, a ten najnowszy widziałaś? Ja się właśnie zastanawiam nad nim.. I wstyd się przyznać, ale nigdy nie oglądałam "Underground" .... A co do Silent Hill również czekam na niego, i mam nadzieję, że nie przesadzą z wywoływaniem strachu (w sensie "nic na siłę")
Haha, powiem Ci, że ja czasem lubię taką właśnie rzeźnię, gdzie flaki do kolan wiszą z rozdartych bebechów

Offline

 

#4 2011-03-17 14:54:56

Hale

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-13
Posty: 89
Punktów :   

Re: Najlepsze Horrory

Dla mnie horrory to ogólnie niezłe komedie.
Np. Taka klątwa, totalny bezsens.
Chociaż nie powiem, japońska jest trochę straszna [leciała wczoraj na TVN XDD].

Offline

 

#5 2011-03-17 19:27:48

 AmyJusta

Moderator

5933785
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Najlepsze Horrory

Wiesz co Carmi widziałam, ale szczerze Ci powiem jestem wielkim antyfanem jeżeli chodzi o 4tą i 5tą część gry, a ostatni film był na nich wzorowany więc wiesz, obejrzeć można ale szału w tym nie ma, zwłaszcza, że Chrisa gra główny bohater Prison Break'a który mi pasuje na chrisa jak pięść do oka. Ten film już bardziej przypomina Matrixa niż Residenta XP.

Nie powiem, że nie bo TMPM była dobra ale "Początek" już był przesadzony. Stary "Coś" ma bardziej przerażający klimat niż taka totalna sieka bo nie jest przewidywalny.

Hale, Japońska jest o wiele lepsza, chociaż nie była jakaś super straszna, ale na pewno nie taka głupia jak ta amerykańska.

Oglądałam jeszcze "Wzgórza mają oczy" bo ludzie się tak tym podniecali, a gdy zobaczyłam ten film, to miałam niestrawność do końca dnia, obleśny jak diabli xp.


"Ja jestem nikim, wyrywam tylko chwasty... Chwasty, co przeszkadzają żyć drugim"

Offline

 

#6 2011-03-17 21:08:17

Hale

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-13
Posty: 89
Punktów :   

Re: Najlepsze Horrory

No, bo japońska jest lepsza XDDDD Przy oglądaniu amerykańskiej ostatnio jadłam obiad i po prostu tarzałam się ze śmiechu po ziemi XDDD

Ogólnie przyznam, że wybrałam się kiedyś do kina na `Ostatni dom po lewej`, który rzekomo był horrorem *.*
Nic z wyjątkiem tego, że na końcu gościu innemu gościowi wsadził łeb do mikrofalówki `straszne` nie było.

Offline

 

#7 2011-03-18 00:24:46

 AmyJusta

Moderator

5933785
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Najlepsze Horrory

Nie dziwię się, ja na Japońskiej miałam niezły polew a amerykańska to istna komedia XD
Bo teraz idą w efektowne rozwalanie ludzi, latające flaki i pełno krwi a nie w to żeby film straszył xp


"Ja jestem nikim, wyrywam tylko chwasty... Chwasty, co przeszkadzają żyć drugim"

Offline

 

#8 2011-03-18 07:29:50

 Carmina

Szefowa

Skąd: Biłgoraj
Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 554
Punktów :   

Re: Najlepsze Horrory

Amy, właśnie - Wzgórza Mają Oczy - oglądałam obie części, i przyznam, że obie były dla mnie strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o ...ohydę tego wtedy szukałam - takich zagubionych Amerykanów, których ktoś wypatroszy co do TMPM, zgadzam się - ta pierwsza była lepsza, o niebo lepsza...

Offline

 

#9 2011-03-18 12:53:48

 AmyJusta

Moderator

5933785
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Najlepsze Horrory

Ale tam nawet nie chodzi o wypatroszenie tylko o to że te napalone mutanty były sprośne xp
No cóż każdy lubi to co lubi ^^
Pewnie, że tak chyba najbardziej i tak mi się podobała ta początkowa i końcowa wstawka z kamerzystą kręcącym o nich program ;]


"Ja jestem nikim, wyrywam tylko chwasty... Chwasty, co przeszkadzają żyć drugim"

Offline

 

#10 2011-03-18 13:07:06

 Carmina

Szefowa

Skąd: Biłgoraj
Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 554
Punktów :   

Re: Najlepsze Horrory

O no właśnie to sprawiało, że wydawało się to wszystko bardziej...realistyczne

Offline

 

#11 2011-03-20 20:06:58

 AmyJusta

Moderator

5933785
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Najlepsze Horrory

Owszem, ale trochę tandetnie to było zrobione xp... Zamiast brać się do roboty to akcję przeciągali na maksa, aż mdliło od patrzenia na te szkaradne gęby xp


"Ja jestem nikim, wyrywam tylko chwasty... Chwasty, co przeszkadzają żyć drugim"

Offline

 

#12 2011-05-20 22:44:33

Kudłaty

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-01
Posty: 67
Punktów :   

Re: Najlepsze Horrory

Ogólnie to chciałbym wyrazić swoje zdanie nt. tego gatunku: otóż dla mnie horrory są wogóle nieciekawe ich przewidywalność jest wprost niebywała nie potrafię się przestraszyć takim "czymś", ktoś powie, że ściemniam i strugam bohatera, a jak by mi w nocy przyszło taki film obejrzeć to bym się telepał z przerażenia... no niech myśli co chce przecież mu nie zabronię. Oglądałem wile, no może nie aż tak wiele ale większość z tych wymienionych wyżej i szczególnie podobała mi się "Klątwa", jak to ujęła Hale -"totalny bezsens", jeden film był fajny o dwóch księżach, który mordowali ludzi na pewnym kręcie na odludziu tyle ze niepamiętam jak sie toto nazywało, dobry był też film tyle, że już nie taki prawdziwy horror i też nie pamiętam tytułu co gorsza nie pamiętam dokładnie fabuły ale wiem, że 6-7 lat temu robił wrażenie, o człowieku który chciał się zastrzelić potem przybyli do miasta opanowanego przez szatana i takie tam, pamiętam dokładnie końcówkę: siedzi ten gościu na łóżku i robi "rosyjską ruletkę" rewolwerem, przykłada do skroni i cyk... nic, i w tym momencie pojawia się szatan pod postacią dziewczynki bierze pistolet i mówi no to teraz spróbuj jeszcze raz...

Offline

 

#13 2011-06-08 11:06:16

 Carmina

Szefowa

Skąd: Biłgoraj
Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 554
Punktów :   

Re: Najlepsze Horrory

Kudłaty, oczywiście powstają gnioty, jeden gorszy od drugiego, ale są horrory, które działają człowiekowi na psychikę w mniejszym lub większym stopniu. Nie mówię tu o rzeźni, ale o horrorach bardziej, hmmm...psychologicznych, pełnych symboli i niedomówień, gdzie w pewnym momencie się gubisz, a potem twierdzisz "ahaaaa...to dlatego!" a okazuje się "Nie, to jednak nie dlatego.."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Toruń mezoterapia mikroigłowa dermapen